- Remeslo má zlaté dno II
- Remeslo má zlaté dno
- Erasmusdays
- Európsky týždeň odborných zručností
- Zvyšujeme kvalitu odborného vzdelávania
- Mládež a tradície otvárajú hranice
- Spoznajme originalitu talianskej gastronómie
- Realizácia projektu z ESF
- Modernizácia vzdelávacieho procesu v oblasti gastronómie
- Školský rok 2010/2011
- Infovek
- „Učíme sa spolu, francúzština nás spája“
Zvyšujeme kvalitu odborného vzdelávania
Realizačná časť
Raut pri príležitosti ukončenia projektu
Finálne zavŕšenie projektu "Zvyšujeme kvalitu odborného vzdelávania" v rámci programu Erasmus+ máme úspešne za sebou. Študenti a učitelia, ktorí absolvovali odbornú stáž na Malte a v Taliansku, spolu so svojimi spolužiakmi pripravili pre pozvaných hostí raut, kde predstavili svoje získané zručnosti a vedomosti. Po roku máme za sebou ďalší z úspešných projektov. Študenti dostali príležitosť absolvovať 6-týždňovú odbornú stáž priamo v 4- a 5-hviezdičkových hoteloch. Učitelia naopak získavali cenné skúsenosti u svojich maltských kolegov -učiteľov v Institute of Tourism Studies. Raut bol záverečnou skúškou pre študentov a my môžeme skonštatovať, že úlohu hostiteľov zvládli na výbornú. Poďakovanie patrí odborným učiteľkám Ing. Michalkovej, Ing. Schwarzovej a pani majsterke Mgr. Ertlovej, ktoré svojimi profesionálnymi radami, skúsenosťami ale i chuťou uviesť študentov do ich nového profesijného života boli veľkou oporou pri príprave finále projektu.
Viac fotografií TU Za fotografie ďakujeme pánovi Dušanovi Pethömu :)
Gastrofestival 2019
9. - 11. apríla
Každoročný aprílový festival dobrého jedla, chutí a vôní je za nami. Hostia si pochutnali na steaku z hovädzej sviečkovice, kuracích stehienkach, burgroch a hranolčekoch v Streed Food reštaurácii Burgirls, na grilovanom tuniakovi s mangovo-paprikovým šalátom, vyprážaných žabacích stehienkach a banánovej polievke v kubánskej reštaurácii Niňa Cubana, na netradičných bryndzových haluškách s dusenou teľacinou, pečených diviačích závitkoch s kyslou kapustou a tradičných makových a orechových šúľancoch v slovenskej reštaurácii Fujarôčka. V rámci projektu „ERASMUS+“ Zvyšujeme kvalitu odborného vzdelávania sme hosťom ponúkli v talianskej reštaurácii L´Appetito mäsové guľky v paradajkovo-bazalkovej omáčke s cestovinami strangozzi, rizoto so šafránom a parmezánom alebo pečenú bravčovú panenku v proscuitte s mrkvovým pyré a polentou. Maltská kaviareň Valletta sa prezentovala maltskými dezertmi ako sú torta s mascarpone krémom Cassata, trubičky plnené riccotovým krémom Cannoli alebo typickým dezertom Mqaret s ďatlovou zmesou, samozrejme v kombinácii s kvalitnou kávou a nápojmi. Študenti 5.H triedy odboru hotelová akadémia obohatili svoju gastronomickú prezentáciu aj o kultúrne zážitky. Zahrala nám ľudová hudba Muzikanti z Detvy, latinskoamerické tance zatancovali dievčatá z tanečno-športového klubu Stella a v kaviarni do pohody hrala kapela Banda Americano. Keďže nezabúdame ani na tých najmenších, študenti 4.D triedy odboru obchod a podnikanie pripravili v detskom kútiku bohatý animačný program, ktorého sa zúčastnili žiaci základných a materských škôl z mesta. Na našej „hotelovke“ to proste žilo!
Ďakujeme všetkým zúčastneným študentom, pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom za vzornú prezentáciu našej školy. Všetkým hosťom za návštevu, sponzorom a rodičom za pomoc. Zároveň sa ospravedlňujeme tým, ktorí sa na rad z dôvodu veľkého záujmu nedostali. Tešíme sa na Gastrofestival 2020.
Viac fotografií TU
Prezentácia našej školy a projektu Erasmus+
na prehliadke stredných škôl Banskobystrického kraja "Stredoškolák"VIDEO od Lenky Píryovej, účastníčky 6-týždňovej odbornej stáže na Malte
Príprava na Gastrofestival 2019
Viac fotografií TU
Náš projekt na Burze stredných škôl "Stredoškolák 2018"
V utorok 20. novembra 2018 sa v MsKC v Žiari nad Hronom konala tradičná burza stredných škôl. Naša škola sa pred ôsmakmi a deviatakmi zo širokého okolia prezentovala pod značkou „ERASMUS+. Študenti odboru hotelová akadémia z 3.H a 4.H triedy, ktorí absolvovali odbornú stáž na Malte, pod vedením učiteľov odborných predmetov (Ing. Natália Michalková, Ing. Ľubica Schwarzová, Ing. Zdena Žiaková, Mgr. Renáta Ertlová) prezentovali slávnostnú tabuľu s tematikou pracovného stretnutia v rámci prebiehajúceho projektu a na ochutnávku pripravili sladké a slané finger food z talianskej a maltskej kuchyne. Ponúkané chuťovky ako panna cotta, canoli, cassata, grilované krevety s mangom a iné, všetkým chutili a dokázali, že študenti sa okrem anglického jazyka a verbálnej komunikácie, zdokonalili aj v kuchárskych a čašníckych zručnostiach.
Viac fotografií TU
Deň otvorených dverí 2019
Študenti, ktorí absolvovali odbornú stáž v Taliansku (Slávka Sklenárová, Evka Beňová, Andrej Beňo) pripravili s pomocou pani profesorky Schwarzovej a pani majsteriek Ertlovej a Urblíkovej pre návštevníkov Kaviareň Erasmus+ so zaujímavou ponukou nápojov, káv i dezertov v talianskom a maltskom štýle. Dve študentky, Dominika Kartíková ako účastníčka odbornej stáže na Malte a Sofia Salayová ako účastníčka v Taliansku, prezentovali pred žiakmi základných škôl a ich rodičmi svoje skúsenosti, vedomosti a zručnosti získané počas odbornej stáže v hoteloch.
Viac fotografií TU
Lekvár na JEDNOTKU 2018
Dňa 4. októbra 2018 sme prijali pozvanie na 6. ročník „Lekváru na jednotku“, ktorý organizuje ZŠ na Ul. Dr. Jánskeho č. 2 v Žiari nad Hronom. Tento ročník sa niesol v duchu témy „Gazdovský dvor“ a my sme preto varili, miešali a česali v „ľudovom štýle“ na našom workshope s názvom „Remeslo má zlaté dno“. Najväčší záujem bol o tradičné makové alebo orechové šúľance a pirohy plnené slivkovým lekvárom. Zručnejší žiaci si mohli vyskúšať krájanie zeleniny, namiešať svoj vlastný nealkoholický nápoj, dozdobiť upečené muffiny s jablkami ale
bo sa naučili zapletať vrkoče s farebnými stužkami. Študenti cvičnej firmy odboru obchod a podnikanie zároveň prezentovali práve prebiehajúci úspešný projekt Erasmus+ „Zvyšujeme kvalitu odborného vzdelávania“, ktorý realizujeme v Taliansku a na ostrove Malta. Viac fotografií TU
Odborná stáž na Malte
Vo štvrtok 27. septembra 2018 odletelo na Maltu 8 študentov a 3 učitelia. Formou odbornej stáže úspešného projektu „Zvyšujeme kvalitu odborného vzdelávania“ realizujeme program Erasmus+. Kým učitelia budú spoznávať systém odborného vzdelávania na Malte v Institute of tourism studies (stredná škola s podobným zameraním ako naša), vybraní študenti odboru hotelová akadémia absolvujú 6-týždňovú odbornú stáž priamo v 5* Hoteli Palace.
Ak chcete žiť, pracovať či študovať na Malte, potrebujete sa vedieť zorientovať na tomto krásnom ostrove. Poznať jeho históriu, mentalitu národa, spôsob života, životný štýl. Preto sme našu stáž začali už v piatok 28. septembra orientáciou v meste nášho ubytovania, St. Gulien, s Miriam Valachovou a Vladimírou Casolani z prijímajúcej organizácie Simcas. Naše mobilné aplikácie nám už po pol dni chodenia ukazovali splnený limit 10 000 krokov. Za iných okolností by boli naši študenti so sebou nadmieru spokojní a išli si oddýchnuť s mobilom v ruke na izbu. Je zaujímavé, že únava sa nedostavila. Snáď to bolo tou maltskou atmosférou, prechádzkou pozdĺž pobrežia, ktoré lemujú kaviarničky a reštaurácie nielen v maltskom, ale i talianskom a anglickom štýle, rôzne obchodíky, domy v pôvodnom historickom šate, ale aj nové budovy, zátoky s tými najdrahšími jachtami a rybárskymi loďami či farebnými, pre Maltu tak typickými, loďkami, domácimi nazývanými „luzzu“. Možno sme odbornú stáž nezačali typickým maltským počasím pre toto ročné obdobie, ale zatiahnutá obloha a rozbúrené tyrkysové more s bielou penou a miestami až 8-metrovými vlnami vytvárali neuveriteľnú čarovnú atmosféru. Pri fotografovaní úžasnej scenérie sa niektorým odvážnejším z nás vlny rozbíjajúce sa o skalnaté útesy nevyhli a namočili sa tak trošku viac, ako chceli. V každom prípade to v nás zanechalo veľa krásnych a veselých spomienok z tohto dňa.
Cestovať po Malte je pre neskúseného cudzinca na prvý pohľad dosť náročné. A keďže sa naši študenti budú počas odbornej stáže presúvať z ubytovne do hotela v susednom meste „Sliema“, prišla na rad aj informácia a oboznámenie sa s fungovaním autobusovej dopravy po celom ostrove. Pre niekoho možno banalita. Ale pozor! Tu sa jazdí po opačnej strane, tak sa zo začiatku treba poriadne sústrediť a postaviť na správny smer cesty a vozovky. Šoféra autobusu tiež nenájdete na „svojom mieste“, ale na opačnej strane. Našťastie, naši žiaci sa s touto anglickou situáciou vysporiadali veľmi dobre a rýchlo. V mobiloch už majú svoju aplikáciu a fungujú aj podľa nej. S autobusenkami lietajú už takmer po celom ostrove. Mestečká sú malé, vzdialenosti medzi nimi žiadne, v prvých dňoch je orientácia trošku náročnejšia.
Víkend patril spoznávaniu najkrajších kútov Malty. V sobotu to bol nádherný ostrov Gozo, v nedeľu hlavné mesto Valletta. Vďaka úžasnej sprievodkyni, Slovenke, ktorá žije na Malte už 34 rokov, boli oba výlety nezabudnuteľnými zážitkami. Ostrov Gozo si často vyberajú filmári. Natáčali sa tu scény zo známeho seriálu „Hry o tróny“, či filmu „Súboj titanov“.
V pondelok našich študentov a nás čakala HR manažérka hotela Palace. Študenti sa ustrojili podľa presných a prísnych požiadaviek hotela. Privítanie a prvé pracovné stretnutie prebiehalo výlučne v angličtine a bolo veľmi príjemné. Prvotné obavy tak z nás opadli a študenti sa začali tešiť na svoj prvý pracovný deň. Rozdelení sú do kuchýň a reštaurácií. Komunikujú s hosťami, personálom ale i medzi sebou výlučne anglicky. Používať slovenský jazyk majú prísne zakázané. Po prvom týždni sú ich reakcie a pocity pozitívne, do „práce“ sa tešia. Aj keď robia 8,5 hodiny denne. Dva alebo tri dni v týždni majú voľno, ktoré venujú relaxu, poznávaniu krajiny, učeniu sa angličtiny. Veľmi dobre zapadli do tohto prostredia a robia dobré meno škole, mestu, našej krajine.
Mgr. Jana Kartíková, koordinátorka projektu a účastníčka odbornej stáže
Viac fotografií TU
Ukážky Certifikátov od sprostredkovateľskej organizácie Simcas na Malte,
"CERTIFICATE OF INTERNSHIP" v hoteli Palace a Victoria na Malte
a Certifikát od sprostredkovateľskej organizácie Azzurra a prijímajúcich organizácii v Taliansku
Priebeh odbornej stáže môžete sledovať aj na FB profiloch jednotlivých účastníkov
MALTA
TALIANSKO
Termíny odborných stáží: Malta 27. 9. - 8. 11. 2018 a Taliansko 17. 10. - 27. 11. 2018
Letenky sú už zabookované na meno, odlety sú z Bratislavy.
Praktické informácie k odletom z Bratislavy Ryanair: NOVÉ!!!
Projekt má naplniť dva hlavné špecifické ciele:
Cieľ pre žiakov: „Ponúknuť hosťovi gastronomický zážitok používaním miestnych, zdravých a ekologických surovín v spojení s kulinárskym umením.“
Cieľ pre učiteľov: „Aplikovať pozitívne poznatky zo systému prepojenia teoretickej a praktickej prípravy žiakov pre potreby praxe a zakomponovať ich do učebných osnov študijného odboru hotelová akadémia v Školskom vzdelávacom programe.“
Od žiakov sa očakáva, že si počas mobility overia svoje kompetencie a nadobudnú znalosti a schopnosti, ktoré sú potrebné pre dosiahnutie tohto cieľa, a to:
- spoznať sortiment jedál a nápojov pripravovaných zo zdravých surovín lokálnych výrobcov a pestovateľov a ich spôsob servírovania,
- spoznať postupy prípravy a realizácie pri zabezpečovaní osobitných akcií a slávnostných príležitostí,
- nadobudnúť schopnosť pracovať s iným systémom a spôsobom obsluhy,
- riadiť práce v bežnej gastronomickej prevádzke a pri gastronomických akciách,
- voliť správne technologické postupy práce a suroviny pri príprave zdravých pokrmov,
- pripraviť zdravé pokrmy teplej a studenej kuchyne podľa tradičných receptúr,
- správne využívať technologické zariadenia pre prípravu pokrmov,
- aplikovať základné obchodno-podnikateľské aktivity,
- uplatňovať predpisy HACCP,
- osvojiť si schopnosť pracovať v medzinárodnom tíme,
- spoznať odlišnosti kultúrneho prostredia a zvyklostí,
- rozvinúť jazykové a komunikačné zručnosti a kompetencie týkajúce sa komunikácie s hosťom, zákazníkom, ale i spolupracovníkmi v cudzojazyčnom prostredí,
- posilniť zdravé odborné sebavedomie, rozvinúť samostatnosť a zodpovednosť .
Žiaci na konci mobility majú samostatne zvládnuť praktické úlohy zadané mentorom, a to v bežnej prevádzke výrobného a odbytového strediska reštaurácie hotela a rovnako aj počas slávnostnej príležitosti.
Žiaci budú hodnotení systémom ECVET.
Informácie o mobilite/odbornej stáži žiakov
Účastníci mobilít/odbornej stáže: žiaci 3. a 4. ročníka študijného odboru hotelová akadémia (terajší žiaci 2.H a 3.H), žiaci 1. ročníka nadstavbového štúdia podnikanie v remeslách a službách.
Výber žiakov bude prebiehať podľa týchto kritérií:
- výchovno-vzdelávacie výsledky na teoretickom a praktickom vyučovaní,
- počet absolvovaných hodín odborného výcviku stanovených v ŠkVP pre každý ročník,
- účasť na odborných a jazykových súťažiach, akciách realizovaných školou,
- praktické zručnosti - odporúčanie odborných učiteľov a majstrov odbornej výchovy,
- odporúčanie triedneho učiteľa (správanie, dochádzka na vyučovanie, spoľahlivosť, ..),
- záujem a motivácia absolvovať odbornú stáž v zahraničí - osobný pohovor.
Za každú časť môžu získať od 0 do 10 bodov, spolu 60 bodov. Zo všetkých záujemcov sa vypracuje zoznam podľa počtu získaných bodov, prvých 6 žiakov pre Taliansko a 8 pre Maltu bude vybraných na odbornú stáž.
Vyplnené prihlášky je potrebné odovzdať Mgr. Kartíkovej, koordinátorke projektu.
Pracovné pozície: kuchár, čašník/servírka
Dĺžka odbornej stáže: 6 týždňov (odborná stáž 5 dní po 6 hodín a 2 dni voľno), spolu 90 hodín vo výrobnom a 90 hodín v odbytovom stredisku hotelov podľa vzdelávacích jednotiek ECVET.
Predpokladaný termín stáže: september – október 2018
Jazyková a kultúrna príprava: začiatok jún 2018, august a september 2018
Termín podania prihlášok na odbornú stáž: 31. máj 2018
Miesto mobility/odbornej stáže:
Taliansko, mesto Spoleto (6 žiakov)
1. Il Baio Relais Natural Spa - Il Baio Relais & Spa Camporoppolo - Beroide 24 (www.ilbaio.com)
2. Hotel Palazzo Leti (www.palazzoleti.com)
3. Hotel Charleston (www.hotelcharleston.it)
4. Hotel Clitunno (www.hotelscombined.com/Hotel/Hotel_Clitunno_Spoleto.htm)
5. Hotel Palazzo Dragoni (www.palazzodragoni.it)
6. Palazzo Leti Residenza d'Epoca Indrizzo (www.palazzoleti.com)
Malta (8 žiakov)
1. Hotel Corinthia San Gorg (www.corinthia.com/en/hotels/malta-stgeorgesbay)
2. Marina hotel Corinthia Beach Resort (www.marinahotel.com.mt)
3. Seabank hotel (www.db-seabank-resort-spa.mellieha.hotels-mt.com)
4. Salini Resort Hotel and Spa (www.saliniresort.com)
5. Hotel Valentina (www.hotelvalentina.com)
Škola ako vysielajúca organizácia zabezpečí:
- dopravu zo Žiaru nad Hronom na letisko (Bratislava, Viedeň, Budapešť), letenky,
- poistenie účastníkov,
- pracovné stretnutie s koordinátorkou projektu a vedením školy (informácie ohľadom mobility/ odbornej stáže, pridelenie úloh a objasnenie obsahu a cieľov mobility
- "Cestovný denník", v ktorom budú informácie o projekte, mieste odbornej stáže, cestovné náležitosti, ako sa správať na stáži, denný záznam o priebehu stáže a napredovaní, miesto na fotodokumentáciu, popis vzdelávacích jednotiek - čo je treba si overiť a čo dosiahnuť, prílohami budú Denný monitoring, Hodnotenie účastníka mentorom, Správa o mobilite žiaka,
- podpisovanie všetkých potrebných dokumentov pre školu s koordinátorkou a zástupcom vedenia školy (zmluvy, záväzky kvality, poučenie o bezpečnosti a pod.),
- jazykovú prípravu pre žiakov cez on-line jazykovú podporu v anglickom/talianskom jazyku,
- vypracovanie a uzatváranie: Zmlúv o finančnej podpore s účastníkmi mobilít, Zmluva ECVET o stáži, Čestného prehlásenia zákonného zástupcu pre žiakov mladších ako 18 rokov,
- uznanie výsledkov ECVET, vzdelávacích výstupov - všetky výsledky ECVET, počty odpracovaných hodín, hodnotenie mentorov, certifikáty, budú uznané a zaznamenané do osobných/katalógových listov žiakov a premietnuté aj do známok z odborných predmetov, taktiež počty absolvovaných hodín žiakov sa uvedú do evidencie počtu odpracovaných hodín odborného výcviku, správy o mobilite (žiaci ich vyplnia pred a po mobilite) a hodnotenia účastníkov mentorom (hodnotenie mentora bude mať kľúčovú úlohu, nakoľko z neho vyplýva výsledná známka z mobility a škola získa spätnú väzbu, vďaka ktorej dokáže objektívnejšie vyhodnotiť projekt) budú podkladom pre odbornú komisiu na vypracovanie Hodnotiaceho záznamu o uznaní vzdelávacích výstupov účastníka mobility ECVET,
- monitoring účastníkov odbornej stáže.
Prijímajúce organizácie Simcas (Malta) a Azzurra (Taliansko) zabezpečia:
1. transfer z letiska na Malte, v Taliansku na miesto ubytovania a naspäť na letisko pri odchode, transfer pre presun účastníkov mobilít počas celej odbornej stáže,
2. ubytovanie na Malte v apartmánoch (izby sú zariadené jednoducho a nenáročne, ale útulne, k dispozícii je spálňa vrátane posteľnej bielizne, kúpeľňa s WC (vrátane uterákov) a kuchynka vybavená chladničkou, mikrovlnkou, sporákom, varnou kanvicou a základnými riadmi, k dispozícii je žehliaca doska a žehlička, sejf), ubytovanie v Taliansku v apartmánoch vo vile,
3. stravu formou plnej penzie,
4. monitoring, sprievod a služby počas pobytu podľa dohody a potreby, zabezpečenie prípadných organizačných zmien, zabezpečenie plnenia cieľov projektu (vzdelávacích výstupov), riešenie všetkých prípadných ďalších potrieb účastníkov,
5. pracovný i voľnočasový program a zaradenie žiakov do hotelov, mentora,
6. poistenie žiakov bude na liečebné náklady, spôsobenú škodu na miestach stáže,
7. prípravné stretnutie s účastníkmi, zabezpečenie voľnočasového programu, orientácia účastníkov v cieľovej destinácii po príchode,
8. kompletnú starostlivosť o účastníkov programu pred nástupom, počas pobytu až po odchod domov na Slovensko,
9. záverečný hodnotiaci večer, kde účastníkom odovzdajú Certifikáty, Hodnotenie účastníka mentorom, Denný monitoring žiaka, hodnotenie ECVET.
Orientačný plán realizácie projektu
JÚN 2018: informácie o projekte, výber účastníkov výberovou komisiou, prvé stretnutie s účastníkmi - informácie (termíny, stážové miesta - hotely, ciele mobilít).
JÚL - AUGUST 2018: príprava zmlúv a formulárov, informačné stretnutia s účastníkmi a rodičmi, pracovné stretnutia s účastníkmi, pokračovanie - jazyková a kultúrna príprava účastníkov.
SEPTEMBER - OKTÓBER 2018: príprava účastníkov - pokračovanie jazykovej a kultúrnej prípravy, pracovné stretnutia - podpisovanie zmlúv, záväzkov, formulárov o bezpečnosti, organizačné pokyny k odletom, realizačná časť projektu – odborné stáže na Malte a v Taliansku, prezentácia školy na prehliadke stredných škôl "Stredoškolák" s využitím skúseností účastníkov na Malte a v Taliansku.
NOVEMBER 2018: Realizácia aktivity "Týždeň talianskej kuchyne" v reštaurácii Gaudeamus - výber jedál, príprava jedálneho lístka, plagátu, príprava "Minikuchárky", práce SOČ, vypracovanie Správ o mobilite, zhromažďovanie dokladov ECVET, hodnotení žiakov.
DECEMBER 2018: Realizácia aktivity "Týždeň maltskej kuchyne" v reštaurácii Gaudeamus - výber jedál, príprava jedálneho lístka, plagátu, propagácia projektu a programu Erasmus+ na prezentačných akciách školy na základných školách v regióne, práca na "Minikuchárke" a SOČ-ke, spracovanie informácií zo Správ o mobilite a z hodnotení účastníkov mentorom ECVET pre odbornú komisiu.
JANUÁR 2019: prípravy na Deň otvorených dverí (február 2019), kde bude v rámci workshopov o Taliansku a Malte prezentácia programu Erasmus+ žiakmi a učiteľmi/MOV, ktorí sa zúčastnili mobility, spojená s degustáciou národných jedál týchto krajín, prezentáciou zdravého životného štýlu, dokončenie a prezentácia "Minikuchárky" a práce SOČ.
FEBRUÁR - MÁJ 2019: Deň otvorených dverí (február 2019) + workshopy, Gastrofestival (apríl 2019), príprava a realizácia akcie "Zážitkový večer" pre vybraných hostí (začiatok mája 2019) - predvedenie dosiahnutých zručností žiakov.
Po skončení mobility/odbornej stáži
Odborná komisia posúdi a uzná vzdelávacie výstupy ECVET žiaka dosiahnutých na mobilite - odborníci z praxe (2 zástupcovia hotelov), dvaja učitelia odborných predmetov, vedúca predmetovej komisie odborných predmetov, zástupkyňa pre praktické vyučovanie, osoba zodpovedná za on-line jazykovú podporu - žiak bude hodnotený v troch úrovniach, podľa dosiahnutých výsledkov vzdelávania definovaných vo vzdelávacej jednotke na mobilite:
1. Hodnotenie účastníka mentorom (počet dosiahnutých bodov ECVET, počet odpracovaných hodín z denného monitoringu, poznámky mentora),
2. Správa o mobilite – vypracuje ju žiak po absolvovaní stáže a návrate domov,
3. Úroveň dosiahnutých vzdelávacích výstupov žiaka na základe ústneho pohovoru s ním.
ECVET - je merateľný systém hodnotenia a slúži škole na objektívne zhodnotenie úspešnosti projektu a na zabezpečenie uznania zahraničnej praxe prostredníctvom získaných bodov ECVET, ktoré budú premietnuté nielen do výsledných známok z predmetov prax/odborná prax, ale aj do známok z ostatných odborných predmetov (za čiastkové výsledky z Denného monitoringu žiaka). Tieto informácie nám poslúžia ako konkrétne výstupy pre žiakov aj pre vyučujúcich.
Výsledky hodnotenia budú zaznamenané do Hodnotiaceho záznamu ECVET a budú podkladom pre Europass mobilita a Europass - dodatok k vysvedčeniu.